Краснодар постигна убедителна победа с 5:0 над Ротор в домакинството

...

Краснодар помете десетима от Ротор

Краснодар реализира безапелационна победа с 5:0 над Ротор в семейството си от 17-ия кръг на Премиер лигата на Русия. Домакините бяха подкрепени и от обстоятелството, че играха с човек повече от 30-ата минута, когато Андрес Понсе получи червен картон.

Ари даде преднина на Краснодар в 14-ата минута. След дълготрайно безредие в наказателното поле топката се озова в бразилеца, който я нсочи във вратата.

В 30-ата минута Понсе игра рисково при едно единоборство и получи втори жълт и червен картон.

Това разреши на домакините да се развихрят и в 41-ата минута те удвоиха прединната си от дузпа. Защитник игра с ръка и съдията уточни бялата точка, а още веднъж Ари означи за 2:0.

В 43-ата минута Магомед-Шапи Сулейманов направи резултата типичен със страховит отдалечен изстрел отвън наказателното поле.

Виктор Клаесон осъществя четвъртия гол в чача, откакто бе изведен в пеналта и вкара от дребен ъгъл.

В добавеното време домакините получиха втора дузпа, а още веднъж Клаесон оформи крайното 5:0.

С този триумф Краснодар към този момент има 24 точки и се намира на 8-ата позиция. Ротор пък остава на дъното с 8 точки.

Премиер Лига 17 кръг, събота 5 декември  Краснодар 5:0краен резулат  Ротор Волгоград