Коул Палмър помогна на Челси да се приближи една крачка

...

Коул Палмър насочен към Брайтън, докато Челси се приближава към европейската квалификация

Коул Палмър оказа помощ на Челси да се приближи една крачка до европейската подготовка, като означи своя 22-ри гол във Висшата лига за сезона при пулсираща победа с 2-1 против Брайтън.

Нападателят на Англия, който беше набелязан от Чайките, преди да се причисли към сините от Манчестър Сити предишното лято, се заведе вкъщи в ужасно разкриване в 34-та минута на Amex Stadium.

Резервата Кристофър Нкунку обезпечи четвъртата поредна победа на клуба от западен Лондон в лигата, с цел да наруши опитите на Брайтън за класиране в горната част.

Позитивната вечер за гостите беше леко помрачена от другия заместител Рийс Джеймс, който получи късен червен картон за ритване против Жоао Педро, преди Дани Уелбек да изиска разтуха в добавеното време.

Брайтън, който размени капитана Луис Дънк на полувремето, също нацели напречната греда посредством Педро, до момента в който Саймън Адингра удари греда преди Уелбек гол и се почувствах наскърбен от анулацията на сериозната дузпа при резултат 1-0.