Коста Рика победи с 1:0 Нова Зеландия в интерконтиненталния плейоф

...

И Коста Рика се добра до Мондиала в Катар

Коста Рика победи с 1:0 Нова Зеландия в интерконтиненталния плейоф за класиране на Мондиала в Катар и стана последният тим, който ще взе участие на Световното състезание по футбол през ноември и декември тази година, съобщи БЛИЦ СПОРТ.

В воин за тима се трансформира Джоел Кембъл, който откри резултата още в третата минута (1:0).

Нова Зеландия имаше няколко благоприятни условия да изравни, само че ги пропиля. В 39-ата минута попадение на Крис Ууд беше анулирано поради нарушаване в офанзива, а в средата на втората част Коста Барбабрусес получи червен картон и остави новозеландците с човек по-малко.

Костариканците стигнаха до плейофа, като заеха четвърто място в квалификациите в зона КОНКАКАФ, отстъпвайки единствено по голова разлика на третия Съединени американски щати, който се класира непосредствено за финалите в Катар.

Нова Зеландия преодоля три стадия на квалификации в зона Океания, като в тях записа единствено победи и не позволи нито едно попадение във вратата си.

Коста Рика ще бъде в група " Е " на Световното в компанията на Япония и европейските гранове Испания и Германия.