Коста Рика победи Нова Зеландия с 1:0 в междуконтинентален плейоф

...

Коста Рика е последният участник на Мондиала в Катар

Коста Рика победи Нова Зеландия с 1:0 в междуконтинентален плейоф за присъединяване на международното състезание по футбол в Катар през 2022 година. Джоел Кембъл означи победното попадение.

Двубоят се игра на стадион " Ахмед бин Ал " в Доха. След единствено 129 секунди игра символичните домакини към този момент водеха в резултата. Джоел Кембъл засече с едно допиране подаване отдясно на Джуисън Бенет, с цел да донесе успеха на отбора си.

В края на първото полувреме Крис Ууд се разписа за отбора, воден от Дани Хей, само че голът бе анулиран поради нарушаване в хода на офанзивата, след намесата на ВАР.

След почивката новозеландците останаха с човек по-малко. Коста Барбарусес получи жълт картон за жестоко нарушаване, само че след намесата на ВАР футболистът бе изпъден с пряк червен картон.