Косово запази шансове за класиране на Евро 2020, след като

...

Косово запази шансове за Евро 2020, Миятович с няколко отлични намеси

Косово резервира шансове за класиране на Евро 2020, откакто победи с 2:0 Черна гора вкъщи. Головете паднаха през първото полувреме и бяха дело на Амир Рахмани и Ведат Мурики.

Така косоварите се приближиха единствено на точка от втория Чехия, до момента в който черногорците са на дъното в групата, дружно с България.

Домакините започнаха мощно мача и още в 10-ата минута водеха с 1:0. Берсант Селина центрира от корнер, а Амир Рахмани изпревари вратаря Даниел Петкович и прати топката в мрежата.

Стражът на Черна гора се контузи и малко по-късно бе сменен от Милан Миятович от Левски.

В средата на полувреме вратарят на Левски се намеси след удари на Мурики и Рашица.

В 34-ата минута Косово провежда рискова офанзива, при която Миятович избави първия удар на Мурики, само че при добавката нямаше какво да стори.

В 68-ата минута Мурики нацели гредата с глава.
 България загуби тежко от Англия с 0:6
Разгром! България позволи най-голямата си домакинска загуба в историята - 0:6 от Англия!