Кош на Брадли Бийл само 0.2 секунди преди края осигури

...

Брадли Бийл осигури успеха за Вашингтон срещу Далас

Кош на Брадли Бийл единствено 0.2 секунди преди края обезпечи успеха на Вашингтон със 119:118 като хазаин против Далас в дуел от постоянния сезон в Националната баскетболна асоциация. Бийл, който получи решителното подаване от Трой Браун младши наоколо до линията за осъществяване на наказателни удари, приключи с 29 точки за столичани. Съотборникът му Дейвис Бертанс се отличи с 20 точки. В последните седем следващи мача Брадли Бийл реализираше по 30 или повече точки.

Сет Къри беше най-резултатен за Маверикс с 20 точки, до момента в който Тийм Хардуей младши вкара 19 точки. Кристапс Порзингис, който счупи нос в дуела на Далас против Мемфис, игра единствено 21 минути, завършвайки с 11 точки и 9 битки. Юта се наложи със 117:114 вкъщи над Портланд в друга среща от НБА, играна през нощта.

Донован Мичъл осъществя решителния панер за Джаз единствено 19.5 секунди преди края. Мичъл се разписа за 116:114, когато тимът от Солт Лейк Сити взе задатък в резултата. Боян Богданович се отличи с 27 точки за тима на Джаз, който навакса закъснение от 16 точки във втората половина от дуела. Деймиън Лилард осъществя 42 точки за Трейл Блейзърс.

Портланд губи за едвам трети път в последните си девет мача в Лигата. Торонто победи със 115:106 домакина Индиана. Серж Ибака приключи с 22 точки и 10 овладени топки под кошовете за отбора на Раптърс, който усили клубния си връх на 13 поредни триумфа в НБА. Фред Ванвлит означи с 20 точки за гостите. Кайл Лаури вкара 16 точки и към този момент се намира на трето място във безконечната клубна класация на реализаторите в Торонто.

Лаури изпревари Винс Картър и към този момент има общо 9420 точки. Филаделфия победи вкъщи Мемфис със 119:107, а Фуркан Коркмаз осъществя рекордните за кариерата си 34 точки. Тобиас Харис добави още 21 точки за триумфа на домакините. Бен Симънс наниза 22 точки и подаде 10 завършващи подавания за спечелилите. Джа Морант беше най-резултатен за Гризлис с 15 точки.