Концепцията за доверие в дигиталния свят, какъвто го познаваме досега,

...
Концепцията за доверие в дигиталния свят, какъвто го познаваме досега,
Коментари Харесай

Янис Соломакос: Всяка сериозна компания трябва всеки ден да се доказва

„ Концепцията за доверие в цифровия свят, какъвто го познаваме до момента, се промени необратимо. От началото на пандемията светът се промени доста и множеството компании трябваше да се приспособяват към новото обикновено, като започнаха огромни стъпки към дигитализацията ",заяви Янис Соломакос, основен специалист по сигурността Хуауей Южни Балкани по време на годишния Форум за Киберсигурност, който се организира на 17 номеври 2022 година.

Годишната конференция, проведена от „ Капитал “, има за цел да показа най-новите трендове в бранш кибесигурност, като дава на практика познания по какъв начин да се разпознава, анализра, прави оценка, приоритизира и дава отговор на евентуални опасности в цифровия свят. Събитието се организира под патронажа на Министерството на електронното ръководство, а форумът беше публично открит от заместител министъра на електронното ръководство, Атанас Мазнев. Лектори от  български и международни компании като Huawei, AMATAS, KPMG, MasterCard, DIGITALL и доста други разискаха предизвикателставата, решенията и доверието в цифровия свят.

„ Приносът на технологията към основаването на стойност и качеството на живот освен ще се усилва във времето, но  и изгодите ще останат скъпи за нас, стига да  можем да се доверим на сигурността. До този миг присъщата трудност на системите и включената логистика подлагат на тестване веригата от доставки при поддържането на положителни данни за сигурността, а това е риск, който не може да бъде подценяван от никого “, сподели специалистът на Хуауей.

Янис Соломакос има повече от 20 години професионален опит в региона на корпоративната сигурност в мултинационални корпорации. Според специалиста до този миг присъщата трудност на системите и включената логистика подлагат на тестване веригата от доставки при поддържането на положителни данни за сигурността, а това е риск, който не може да бъде подценяван от никого. „ Примерите на неподозирани,компрометирани субекти посредством редица разнообразни способи и техники, които излязоха нескрито едвам след нанесените вреди, е единственото доказателство, от което се нуждаем по повод значимостта на тази тематика “, добавя той.



Технологията е уязвима, без значение от това от кое място е получена - факт, който прави поддържането на непрестанен фокус върху намирането и запълването на неналичията в сигурността още по-важно. За господин Соломакос установяванео на метод „ Нулево доверие “ като основа за определяне на съдействие, ще накара клиентите да не се тревожат за субективните качества на доставчика, защото всички ще бъдат третирани еднообразно, със песимизъм първоначално, и ще би трябвало да изминат пътя към доверието на клиента, като работят услиено за него посредством общоприети в промишлеността стандарти, механически индикатори и документи. Този метод също ще се окаже скъп за основаване на почтена и здрава конкуренция сред доставчиците, ще способства доста за оперативната непоклатимост на всеки клиент и ще втвърди инфраструктурите към оперативни разстройства при положение, че се случи нещо ненадейно.

„ И в случай че има нещо, на което ни научиха последните няколко години, то е да бъдем готови за непредвиденото “, добави Янис Соломакос.
Източник: profit.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР