Константин Костов и Любослав Методиев се доближиха на по една

...

Двама българи на 1/4-финал на Европейското

Константин Костов и Любослав Методиев се приближиха на по една победа от опцията да завоюват медали от Европейското състезание по бокс за юноши и девойки в Тбилиси, Грузия. Двамата ни национали се класираха за 1/4-финалите на шампионата през днешния ден.

Костов се изстреля към идната фаза в категория до 57 кг, откакто се оправи с представителя на Италия Давиде Паскацио. Родният гений изигра доста мощен мач, което му донесе и триумф с 5:0 съдийски гласа. В дуел за място на полуфиналите, а оттова и към медалите, Константин ще срещне боксьора от Гърция Йоргос Плеас.

Във вечерната сесия пък Любослав Методиев не остави късмет на латвиеца Артурс Вайсла. Българинът ликува с 5:0 в категория до 50 кг и ще мери сили за място на полуфиналите с Берат Карарслан от Турция.

Другите ни двама участника през днешния ден позволиха провали. В категория до 48 кг Георги Караколев отстъпи на представителя на домакините Оруж Ахмедови. Викторио Илиев (52 кг) пък загуби от украинеца Йехор Кирилиус.