Колумбия се класира за четвъртфиналите на Копа Америка. Това стана

...

Колумбия пречупи Катар с гол в края

Колумбия се класира за четвъртфиналите на Копа Америка. Това стана факт след сложна победа с 1:0 над Катар. Двубоят бе от група " В ". Единственото попадение в срещата бе дело на Дуван Сапата в 86-ата минута. Нападателят засече от близко магическо подаване на Хамес Родригес.

Така " лос кафетерос " събраха 6 точки и са недостижими на първата позиция в групата. Втори е Парагвай с 2, до момента в който Аржентина и Катар имат по една точка.

Колумбийците сътвориха най-малко една дузина положения пред вратата на Саад Ал Шееб, само че или стреляха неопределено, или стражът на Катар по някакъв метод съумяваше да избави.

Гол на Рохер Мартинес бе анулиран при започване на мача поради засада. С пропуски се отличиха Сапата, Мартинес и Мина.

Така се стигна до 86-ата минута, когато Хамес качи топката на главата на Сапата и нападателят простреля катарския вратар.