Клод Жиру се разписа при дебюта си за Отава, който

...

Клод Жиру дебютира с гол за Отава

Клод Жиру се разписа при дебюта си за Отава, който надви със 7:5 над Бостън за първата си победа в НХЛ за сезона.

34-годишният нападател, който е прекарал част от детството си в канадската столица, подписа със Сенаторите като свободен сътрудник. Той откри резултата, а Брейди Ткачук, Дрейк Батърсън и Тим Стътцле се регистрираха с по гол и две асистенции за тима на Отава. Марк Кастелич, Шейн Пинто и Артьом Зуб означиха останалите попадения.

Антон Форсберг спря 26 удара за успеха.

За Бостън, който е с баланс 3-1, точни бяха Давид Пастърнак, Патрис Бержерон, Давид Крейчи, Ник Фолино и Ей Джей Гриър.

Мат Рой вкара два пъти в последните седем минути и Лос Анджелис Кингс победи с 4:3 Нешвил. Габриел Виларди пък се разписа за четвърти път от началото на сезона за тима от западното крайбрежие, който е в серия от три победи.