Кливланд кавалиърс започна колебливо сезона в Националната баскетболна лига (НБА)

...

От разходка с метрото до обрат в Ню Йорк, или как "Кливланд" победи "Никс"

Кливланд кавалиърс " стартира нерешително сезона в Националната баскетболна лига (НБА) след пет загуби в първите си осем мача. В последните мачове тимът наподобява стартира да напипва верния темп. През миналата нощ първенецът в Източната конференция победи трагично като посетител с 104:101 " Ню йорк никс " в " Медисън скуеър гардън ".

" Кливланд " направи най-големия поврат през сезона, откакто изоставаше с 23 точки малко преди края на третата четвърт. " Кавалиърс " съумяха да отбележат цели 43 точки със страхотна пукотевица в последните дванадесет минути.

Най-полезен за обрата беше Леброн Джеймс. Крилото на " Кливланд " останали покрай трипъл-дабъл след 23 точки, 12 асистенции и девет битки. Той имаше 50% успеваемост в стрелбата от игра, като вкара седем от 14 опита за две точки и два от четирите си изстрела от тройката.

Ветеранът Кайл Корвър добави 21 точки за триумфа на " Кливланд ". Най-резултатен за " Никс " беше гардът Тим Хардауей Джуниър с 28 точки. Младата латвийска звезда на нюйоркчани Кристапс Порзингис беше под стандартите си на стрелбата от началото на сезона - седем коша от 21 опита отблизо разстояние и две вкарани тройки от пет опита.

Да се повозим преди мача

Слабият старт на сезона докара до намалено въодушевление в тима на " Кливланд ". Джеймс и съотборниците му позволиха непредвидени загуби против част от посочените за новобранците в Източната конференция тимове - " Атланта хоукс " (2 пъти), " Индиана пейсърс " (2 пъти " и " Чикаго булс ".
When in NYC...do as the New Yorkers do.

(via @NBA) pic.twitter.com/XQIKAsRGCA
— Cleveland Cavaliers (@cavs) 13 November 2017

Напрежението в тима на пръв взор е на път да изчезне, откакто играчите на " Кавалиърс " се повозиха дружно в метрото в Ню Йорк преди мача с " Никс ". От сниманите фрагменти се вижда положителното въодушевление и приповдигната атмосфера в тима.

С този ход играчите на " Кливланд " дойдоха от утринната подготовка до хотела за шест минути, до момента в който пътуването с рейс щеше да им отнеме 45 минути.

Няколко часа по-късно " Кливланд " сподели дух и колектив, с цел да запише четвърти триумф в последните шест си мача. Финалистът от мината година се изкачи на девето място в Източната конференция с актив от седем победи и седем загуби.

Just @KingJames & the @cavs making the Monday morning NY subway commute. NBD. pic.twitter.com/kfCSNH1ghQ
— UNINTERRUPTED (@uninterrupted) 13 ноември 2017 година

Междувременно първенецът " Голдън стейт уориърс " записа седма поредна победа. В отсъствието на една от звездите си Стеф Къри " войните " победиха с 110:100 " Орландо междик " като домакини.

Над всички в мача беше Кевин Дюрант, който приключи дуела с 21 точки, 7 битки и даде 8 асистенции на своите съотборници. Дреймънд Грийн добави още 20 точки за триумфа на " Уориърс ", с колкото приключи и най-резултатният състезател на " Меджик " Никола Вукчевич.

Крилата Кевин Дюрант и Дреймънд Грийн имаха съществена заслуга за седмата поредна победа на първенеца " Голдън стейт уориърс "
Източник: dnevnik.bg