Кливланд кавалиърс спечели и второто си домакинство срещу Бостън селтикс

...

"Кливланд" изравни серията с "Бостън" след 44 точки на Леброн Джеймс

Кливланд кавалиърс " завоюва и второто си домакинство против " Бостън селтикс " и изравни резултата във финала на Източната конференция в Националната баскетболна асоциация (НБА). Леброн Джеймс означи 45 точки, а " кавалерите " се постановиха със 111:102.

Джеймс вкара 17 от 28-те си стрелби от игра и излезе отпред във безконечната ранглиста за най-вече маркирани кошове от игра в плейофите. Той към този момент има 2357 - с един повече от легендата на " Лос Анджелис лейкърс " Карим Абдул-Джабар.

Лидерът на " Кливланд " записа своя 25-и плейофен мач с 40 и повече точки и шести през този сезон. В последните 25 години единствено един състезател е имал толкоз в един сезон - Алън Айвърсън, когато през 2001 година изведе " Филаделфия 76 " до огромния край в НБА.

За 11-и път в 25-те си плейофни мача с 40 и повече точки Джеймс приключва с над 60% успеваемост в стрелбата от игра. Той изпревари по този индикатор Майкъл Джордън (10). Другите в челото на тази ранглиста са Шакил О`Нийл (8), Абдул-Джабар (6) и Бърнард Кинг (6).

Джеймс към този момент има 106 мача в плейофите с 30 и повече точки. С повече от него е само Джордан (109).

" Кливланд " стартира доста мощно мача. Джеймс вкара 11 точки в първите 8:15 минути, с цел да даде задатък от 10 на своя тим. След две тройки на Джордж Хил и Кайл Корвър и попадението от междинна отдалеченост на Джеф Грийн първата четвърт завърши с 16 точки преднина за домакините - 34:18.

В началото на втората част разликата скочи до върховите в мача 19 точки. Играчите на " Бостън ", които стреляха кошмарно в първите 18 минути, започнаха да се стабилизират в края на полувремето и се отдръпнаха на отмора с пасив от 15 точки.

В третата част гостите много усъвършенстваха играта си, бореха се доста крепко във всяка офанзива и няколко пъти успяваха да съкратят изоставането си до осем точки. Домакините обаче отговаряха с бърза серия и още веднъж отваряха двуцифрена разлика.

Последната четвърт стартира при резултат 89:76. Джеймс получи отмора в първите три минути и половина и " Бостън " още веднъж се приближи на осем точки. Седем минути преди края " келтите " понижиха разликата до седем точки. Те имаха късмет да продължат серията си, само че изгубиха битките в отбрана при две следващи набези на " Кливланд ".

Kevin Love picks out LeBron James with the full court chest pass in tonight's #AssistOfTheNight! #WhateverItTakespic.twitter.com/GjoqgqSsFE
— NBA (@NBA) 22 май 2018 година

Кевин Лав, който несъмнено нямаше ден, се прояви с няколко значими отигравания в края. Той си взе битката в нахлуване и направи добавка за 98:89, след което подаде страховит пас през цялото игрище за Джеймс, който сервира, с цел да направи разликата 11 точки.

С няколко положителни отбрани в идващите две миунти " Бостън " още веднъж редуцира изоставането си до седем точки. Мощна забивка на Тристан Томпсън, сполучлив пробив на Джеймс и сполучлива пукотевица от междинна отдалеченост на Хил обаче стопираха стремежа на " келтите ". Минута и 43 секунди преди края Джеймс подпечата успеха на " Кливланд " с първата си тройка в мача.

" Той е най-хубавият в баскетбола във връзка с това да разчете обстановката на игрището и да открие какво и по какъв начин желае да направи. Единственото, което можеш да направиш, е да се бориш. Трябва да направиш нещата допустимо най-трудни за него, тъй като той по този начин или другояче ще откри персоналния дуел, който желае ", съобщи старши треньорът на " Бостън " Брад Стивънс след мача.

Кайл Корвър добави 14 точки за триумфа на " Кливланд ", а Тристан Томпсън се регистрира с 13 точки и 12 битки. Хил също означи 13 точки. " Кавалерите " приключиха мача с 50.6% успеваемост в стрелбата от игра.

Congrats to @KingJames of the @cavs on becoming the #NBAPlayoffs FIELD GOALS leader! #ThisIsWhyWePlay#WhateverItTakespic.twitter.com/8mEc3qD4Vp

Играчите на " Бостън " вкараха единствено 35 от 85-те си стрелби от игра (41.2%) и само огромният брой неточности на противника (18 против 8) ги държеше съвсем до последно в мача.

Петимата титуляри на гостите завършиха с двуцифрен точков актив - Джейлън Браун с 25 точки, Джейсън Тейтъм със 17, Тери Розиър с 16, Ал Хорфорд с 15 и Маркъс Морис с 10. От тях обаче единствено Морис доближи 50% успеваемост в стрелбата от игра.

" Бостън " позволи шеста загуба в седмото си посещение в плейофите този сезон. Петият мач от серията е в Бостън, където отборът на Брад Стивънс не познава усета на провалянето - девет победи от девет дуела.

" Кливланд " пробва да стане първият тим в историята, съумял да обърне плейофна серия против " Бостън " след закъснение от 0:2. В досегашните 37 такива случая " келтите " непроменяемо са излизали крайни спечелили.

От общо 300 серии историята в НБА, в които тим е изгубил първите два мача от плейофна серия, се е стигало до поврат в едвам 19.

Във финала в Западната конференция първенецът " Голдън стейт уориърс " води с 2:1 против водача в постоянния сезон " Хюстън рокетс. Четвъртият мач от серията е в сряда сутринта от 4.00 ч. българско време.
Източник: dnevnik.bg