Кливланд Кавалиърс продължава преследването на изненадващия лидер в Източната конференция

...

15-а победа в 16 мача за Кливланд в НБА

Кливланд Кавалиърс продължава преследването на изненадващия водач в Източната конференция на НБА Бостън с победа вкъщи над Атланта Хоукс със 123:114.

Кавс имат към този момент 20 победи и 8 загуби, като ЛеБрон Джеймс вкара 25 точки и изравни персоналния си връх от 14 асистенции в един мач. Джеймс вкара 11 от 13 опита от игра, както и взе 7 рибаунда в мача. 2:34 минути преди сирената той напусна полето, с цел да обере овациите на почитателите.

За тима от щата Охайо това е 15-а победа в последните 16 мача, както и връх за сезона с 20 маркирани тройки в мача. Кайл Корвър добави 19 точки, към тях и шест тройки, а Кевин Лав, завърнал се след лекуване на разтежение в бедрото, добави 17 точки, все преди почивката.

Атланта остават най-слабия тим в Лигата с баланс 6-21.