Китай и Сърбия спечелиха първите си срещи от финалната шестица

...

Китай и Сърбия спечелиха първите срещи от финалната шестица на волейболния Мондиал

Китай и Сърбия завоюваха първите си срещи от финалната шестица на 18-то дамско Световно състезание по волейбол.

В неделя стартират борбите в третата фаза на дамския волейболен Мондиал

Шестте тима са разграничени в две групи

Олимпийските шампионки от Китай обърнаха международните от Съединени американски щати с 3-2 (25-22, 19-25, 20-25, 25-23, 15-9) в трагичен мач. Азиатките започнаха п-силно, само че " янките " преобладаваха във втория и третия гейм. Четвъртата част беше доста оспорвана, като китайките позволиха да бъдат застигнати края. В тайбрека победителките имаха цялостна доминация.

Жу Тинг надстреля Кимбърли Хил. Китайската звезда осъществя 25 точки против 24 за американката. Днес Съединени американски щати ще търси наложителна победа против Холандия с цел да продължи отбраната на купата си.

В другия мач Сърбия разгроми домакина Япония с 3-0 (25-1, 25-18, 25-23) и на процедура си обезпечи място на полуфиналите, които ще се играят в петък. Японките имат през днешния ден финален, по-скоро научен късмет против единствения непобеден тим на шампионата Италия.