Китай е на четвъртфинал за Купата на Азия след обрат

...

Китай е на четвъртфинал за Купата на Азия след обрат срещу Тайланд

Китай е на четвъртфинал за Купата на Азия след поврат против Тайланд
Отборът на Китай се класира за четвъртфиналната фаза на шампионата за Купата на Азия, откакто обърна с 2:1 Тайланд, в дуел игран в Ал Аин. Срещата стартира по-добре за тайландците, които откриха резултата по-късно над половин час игра. Точен бе Супачай Джайдед, който получи асистенция от Титипан Пуангчан.

Китайците обаче обърнаха напълно развоя на събитията с два бързи гола през второто полувреме. Първо Джъ Сиао изравни в 67-та минута, откакто направи добавка след избавен удар с глава от страна на вратаря Сиварак Тедсунгноен. Четири по-късно Лин Гао донесе триумфа на Китай след тъкмо изпълнена дузпа.

Така възпитаниците на Марчело Липи продължиха към четвъртфиналите, където чакат спечелилия от дуела сред Иран и Оман, който стартира малко по-късно. /БГНЕС
Източник: bgnes.com