Кими Райконен охлади амбициите на Люис Хамилтън да отпразнува още

...

Райконен се майтапи с Хамилтън след победата в САЩ: Вече стана ли шампион?

Кими Райконен охлади упоритостите на Люис Хамилтън да отпразнува още в Съединени американски щати петата си купата във Формула 1. Финландецът завоюва първата си победа в „ кралските гонки “ при втория си престой във „ Ферари “, а последният му успех беше в края на 2013-а.
„ Първото място е надалеч по-хубаво от второто, само че тази победа няма да промени живота ми “, отсече в типичния си жанр Ледения.
Той нанесе удара си още в метрите след старта, когато с нападателна маневра изпревари звездата на „ Мерцедес “, който бе стартирал от поулпозишън. Британецът загуби още една позиция за сметка на напористия Макс Верстапен („ Ред Бул “). Причината бе тактиката с две прекъсвания в бокса, която се оказа неудачна, защото останалите водачи се оправиха по-добре единствено с една промяна на гуми.
„ Обувката ми се протри от натискане на газта “, призна младият холандец след финала. Люис пък дойде финален за церемонията на подиума, а Райконен го посрещна с дразнещ въпрос: „ Стана ли към този момент първенец? “
Но третото място на Хамилтън му обезпечи още по-голяма преднина пред единствения му вероятен противник за купата – Себастиан Фетел. Британецът към този момент има 346 точки, а асът на „ Ферари “ е с 276 т. Това значи, че седмо място на финала в Мексико тази неделя прави Хамилтън петкратен първенец, даже в случай че германецът победи.
Фетел пък претърпя нов призрачен сън, откакто потегли пети поради наказване, а малко след старта бе ударен от Даниел Рикардо („ Ред Бул “) и пропадна до 15-ото място.
„ Но денят е добър за тима, Кими изцяло заслужи успеха и сподели, че имаме скорост да печелим “ призна Себ, който се добра до четвъртото място на финала.
Хамилтън пък засипа с рецензии екипа си след изпуснатия късмет.
„ Сами си направихме надпреварата мъчно – съобщи водачът в шампионата. – Не съм сигурен по какъв начин се стигна до избора на тази тактика. Но пък нямаше потребност да рискуваме и да влизаме в битка с Верстапен. “
Източник: trud.bg