Кениецът Матю Кипкоеч Кисорио спечели 39-тото издание на лекоатлетическия маратон

...

Кениец подобри рекорда на Пекин

Кениецът Матю Кипкоеч Кисорио завоюва 39-тото издание на лекоатлетическия маратон на Пекин с нов върха на трасето. 30-годишният Кисорио преодоля класическата отдалеченост от 42,195 километра по улиците на китайската столица за 2:07.06 часа и смъкна 10 секунди от остарялото върхово достижение на етиопеца Тадесе Тола от 2013 година. Той заслужи 40 хиляди $ за успеха.

Други двама кенийци допълниха местата на подиума. Втори финишира Соломон Кирва Йего с 2:09:45 часа, а трети е Емануел Руто Найбей с 2:10:15 часа. В конкуренцията при дамите най-бърза беше Сутуме Асефа Кебеде (Етиопия) с 2:23:31 часа. Тя приключи пред представителката на домакините Ли Чжъсюан с 2:29:06 часа и пред сънародничката си Мулу Себока Сейфу с 2:29:09 часа.
Източник: fakti.bg