Казахстан победи с 3:1 при визитата си на Сан Марино

...

Казахстан победи Сан Марино, но аутсайдерът също имаше повод за радост

Казахстан победи с 3:1 при визитата си на Сан Марино в предпоследния дуел на двата отбора от евроквалификациите.

Бившата руска република предреши изхода на дуела още преди да е изминал първият му половин час, откакто в 26-ата минута към този момент водеше с 3:0. Бактияр Зайнутдинов откри резултата едвам в 6-ата минута. В 22-ата Гафуржан Суюмбаев удвои за своя отбор, а четири минути по-късно Алексей Шчеткин повиши на 3:0 в интерес на гостите. Домакините обаче също имаха мотив за наслада, откакто стигнаха до първото си попадение в последните си 18 мача. Това стана в 76-ата минута, когато Филипо Берарди се възползва от неразчетено излизане на противниковия вратар и прати топката в опразнената му мрежа. Така те нарушиха и головата си суша на собствен терен, която продължи 6 години.
Everything about this is amazing! San Marino score their first international goal in over 2 years. This is what football is all about pic.twitter.com/ZzZsKsgMtw
— Matt (@ToppsMatt) 16 ноември 2019 година Казахстан събра 10 точки и е на пето място в група I с 10 точки, като отстъпва единствено по голова разлика на четвъртия Кипър. Аутсайдерът Сан Марино е на дъното без актив и с 46 позволени попадения, само че към този момент и с един маркиран гол. ЕВРО 2020 9 кръг, събота 16 ноември  Сан Марино 1:3краен резулат  Казакстан