Кайро. Първият научен форум по интервенционални технологии, организиран от Международното

...
Кайро. Първият научен форум по интервенционални технологии, организиран от Международното
Коментари Харесай

МУ-Плевен: Доц. Добромир Димитров представи българския опит в неинвазивната ултразвукова хирургия На Първия научен форум по интервенционални технологии в Египет

Кайро. Първият теоретичен конгрес по интервенционални технологии, проведен от Международното сдружение по минимално инвазивна и неинвазивна медицина, се състоя на 4 август в Кайро, Египет. Един от поканените лектори на интернационалната конференция бе доцент доктор Добромир Димитров, началник на ХАЙФУ Център „ Света Марина “ – Плевен и зам.-декан на Факултет „ Медицина “ при Медицински университет (МУ)-Плевен, оповестиха от висшето образователно заведение . Доцент Димитров е член на Управителния съвет на Международното сдружение по минимално инвазивна и неинзвазивна медицина. Той бе поканен, с цел да показа теоретичен разбор на резултатите от 5-годишния опит на единствения работещ новаторски център по неинвазивна медицина в Югоизточна Европа към Университетска Болница „ Света Марина “ - Плевен. От м. декември 2012 година до момента над 500 пациенти са били подложени на лекуване с неинвазивната технология ХАЙФУ. Най-голям интерес на аудиторията провокираха клиничните резултати при пациенти с фиброаденом на млечната жлеза и рак на панкреаса, лекувани в Плевен посредством ХАЙФУ хирургия. Доцент Димитров се включи и като учащ преподавател на 25 млади лекари от 7 страни, участващи в интернационален подготвителен курс по неинвазивна ултразвукова терапия в Египет. Той показа на участниците в курса клиничния протокол и селекцията на пациенти с рак на панкреаса при лекуване с ХАЙФУ.
Участие в Първия теоретичен конгрес по интервенционални технологии в Кайро, Египет, взеха над 150 хирурзи, онколози, радиолози и медицински експерти от целия свят. Целта на интернационалната конференция бе да се показват извънредно новаторски интервенционални решения за лекуване на доброкачествени и злокачествени тумори. В изнесените отчети бяха демонстрирани разнообразни аблационни процедури, интервенции, диагностични и лечебни подходи с минимална контузия за пациентите като: радиочестотната аблация, ХАЙФУ, ендоскопско стендиране, стереотаксични (образно насочени) биопсии и други.
Проф. Дейвид Кранстън от Оксфордския Университет показа неповторим способ за повишение на концентрацията на лекарство за химиотерапия в злокачествените тумори посредством потреблението на ХАЙФУ технология. Методът употребява специфични термолабилни липозоми и е тестван сполучливо в Оксфорд при 10 онкоболни пациенти с сполучливи резултати. Доказва се посредством биопсия до близо 4 пъти по-високата централизация на лекарството след неинвазивната термо процедура. Професор Кранстън ще бъде почетен преподавател на формалното разкриване на 9 октомври на емблематичната за МУ-Плевен XVI Международна здравна научна конференция за студенти и млади лекари (8-13 октомври 2018 г.).
Източник: focus-news.net

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР