Кауай Ленард отбеляза 23 точки за успеха на Лос Анджелис

...

Кауай не пожали Раптърс при завръщането си в Канада

Кауай Ленард означи 23 точки за триумфа на Лос Анджелис Клипърс при гостуването на първенеца Торонто Раптърс със 112-92 в дуел от НБА.

Това бе първи мач за американеца против някогашния си тим, с който доближи до купата през предишния сезон. Ленард бе посрещнат с аплодисменти от публиката и получи диамантения си шампионски пръстен на гала преди началото на срещата.

Това не повлия на неговата игра и той бе най-резултатен за своя тим. На почивката Клипърс водеше с 64-46 след доста мощна втора четвърт. До края калифорнийците удържаха преднината си и се поздравиха с пети триумф в последните си шест дуела. Най-резултатен в срещата стана Паскал Сиакам от домакините с 24 точки. Торонто записа четвърта загуба в последните пет мача.

В Кливланд Джеймс Хардън означи 55 точки, в това число 20 в последната четвърт, с цел да способства за триумфа на Хюстън Рокетс със 116-110. Ръсел Уестбрук добави 23 точки за „ Ракетите ”, които бяха притиснати от „ Кавалерите ”. Кливланд има осем следващи загуби и не завоюва четиринадесет от последните си петнадесет мача. Между третата и четвъртата елементи домакините направиха серия от 24-0, само че тя бе прекратена от Хардън, който още веднъж се трансформира в воин за своите.

В различен мач Леброн Джеймс записа шестия си трипъл-дабъл през сезона и по този метод спомогна за триумфа на Лос Анджелис Лейкърс над Орландо Меджик като посетител с 96-87. „ Крал Джеймс ” приключи с 25 точки, 11 битки и 10 асистенции, а ЛА Лейкърс завоюва 22-та си победа през акцията при единствено 3 провали. Орландо е с баланс от 11 победи и 13 загуби.