Катар разби ОАЕ и е финалист за Купата на АзияОтборът

...

Катар разби ОАЕ и е финалист за Купата на Азия

Катар разруши ОАЕ и е финалист за Купата на Азия
Отборът на Катар се класира за финала на Купата на Азия, откакто разруши домакините ОАЕ с 4:0 във втория полуфинален мач от конкуренцията. Обединените Арабски Емирства се надяваха да доближат втори край в историята си пред родна аудитория, само че трябваше да преглътнат тежко проваляне, което докара до гнева на публиката в Абу Дабу. Голмайсторът на Катар Алмоез Али бе замерен със сандал, до момента в който празнуваше един от головете си в срещата, което най-вероятно ще докара до наказване за домакините. Али се разписа два пъти през първото полувреме, с което общата му сметка за шампионата набъбна до рекордните осем гола, а капитанът Хасан Ал-Хайдос и Хамид Исмаил прибавиха нови две попадения в заключителните минути за крайното 4:0. По този метод домакините на идващото Световно състезание през 2022-ра година демонстрираха, че построяват мощен тим за домашния Мондиал след три години, само че на финала ще имат тежко затруднение - тимът на Япония, който преследва рекордна пета купа от Купата на Азия. Решаващият мач за купата ще се играе в Зайед в петък. /БГНЕС
Източник: bgnes.com