Късна дузпа прати мача в продължения, а при ударите от

...

Домакинът на Купата на Африка детронира шампиона

Късна дузпа прати мача в продължения, а при ударите от 11 метра Кот д`Ивоар сподели здрави нерви
Изненадващите развръзки и драмите в шампионата за Купата на Африка край нямат, като огромният любимец и защитаващ купата си тим на Сенегал тази заран събира багажа от хотела и напуща надпреварата. Вероятно най-силният отбор в конкуренцията (заедно с Мароко) бе отстранен трагично от домакина Кот д`Ивоар след дузпи, а постоянното време и продълженията приключиха 1:1.

Куриозно, " слоновете " минаха групата " на магия " - те бяха отпаднали с трите си точки, само че два гола в добавеното време на мача Мозамбик - Гана в ганайската врата донесоха 2:2 и по този метод Кот д`Ивоар " се закачи " като четвърти измежду четирите най-хубави трети тима, които прескачат груповата фаза. С негативна голова разлика, това действително бе последният по индикатори, 16-и отбор, от 16-те в елиминациите. Междувременно домакините смениха и треньора, недоволни от представянето. А шампионатът си върви...

Сенегал поведе предстоящо още в четвъртата минута - Садио Мане центрира и Хабиб Диало вкара мощно за 0:1. Стадионът в Ямусукро предчустваше най-лошото, само че тимът в оранжеви екипи събра сили, сила и хъс, с цел да тръгне да избавя присъединяване си в домакинския шампионат.

И в 86-ата минута получи дузпа, откакто вратарят Едуар Менди спъна Никола Пепе. Ситуацията бе толкоз очевидна, че е цяло знамение по какъв начин съдията Ачо от Габон не я видя и остави играта да върви. ВАР обаче се намеси и вярното решение бе взето.

А от 11 метра Франк Кесие - някогашен състезател на Милан и Барселона, изравни за Кот д`Ивоар.

При дузпите след края домакините бяха 5 от 5 - Пепе, Кесие, Алер, Орие и Куаме осъществиха ударите си. Мане, Диенг, Сар и Кулибали го направиха за Сенегал, само че пропусна играчът на Нотингам Форес Муса Ниакате.

И настана луда наслада - промъкналият се " през задния вход " хазаин е на четвъртфинал, елиминирайки първенеца!

Там " слоновете " чакат спечелилия от мача Мали - Буркина Фасо, който е във вторник от 19:00 ч (предаването е по MAX Sport 1 HD).

Също във вторник е и последният осминафинал: 22:00 ч Мароко - Южна Африка (също по MAX Sport 1 HD). Победителят в него ще срещне Кабо Верде на четвъртфинал.

Останалите двойки са Нигерия - Ангола, Конго - Гвинея.
Източник: dnesplus.bg