Кашима Антлърс за първи път се класира за финала в

...

Кашима се класира за финала в Шампионската лига на Азия

Кашима Антлърс за първи път се класира за финала в Шампионската лига на Азия. Японският тим приключи наедно 3:3 като посетител против Сувон Блу Уингс и продължава напред след общ резултат 6:5.

Осемкратният японски първенец Кашима поведе в резултата в 25-ата минута посредством Шуто Ямамото, само че домакините осъществиха три безответни попадения сред 52-ата и 60-ата минута на срещата. Точни в границите на единствено осем минути бяха Сън-Хюб Лим, Сон-Джин Чо и Деян Дамянович.

Гостуващият отбор се добра до трагичното тъждество след голове, осъществени от Даиго Ниши и Сержиньо надлежно в 64-ата и в 82-ата минута на дуела. Във финала Кашима ще се изправи против индийския Персеполис. Първият мач за купата е на японска земя на 3 ноември, а реваншът ще се организира в Техеран седмица по-късно.