Каролине Возняцки победи Петра Квитова със 7-5, 3-6, 6-2 и

...

Каролине Возняцки победи Петра Квитова и запази шанс за 1/2-финал в Сингапур

Каролине Возняцки победи Петра Квитова със 7-5, 3-6, 6-2 и резервира положителни шансове за калсиране на полуфинал на заключителния шампионат на WTA в Сингапур. Мачът беше от втория кръг от " бялата група " и продължи 2 часа и 17 минути.

Григор Димитров: След Пекин доста неща се случиха на корта и отвън него

Българинът ще дебютира на следващия ден във Виена против Михаил Кукушкин

Първият сет беше доста равносилен и продължи 58 минути. Возняцки проби за 5-3 и доближи до сетбол. Квитова се избави и от своя страна имаше опция да дръпне с брейк. Датчанката въпреки всичко съумя да осъществя третия си сетбол при подаване на съперничката си.

Във втората част Каролине се придвиждваше по-трудно и прибягна до лекарска помощ, когато изоставаше с 1-3. Тя се върна в игра с лепенка под коляното и съумя да изравни за 3-3. Последваха най-силните минути за Квитова, която завоюва три поредни гейма. Левичарката затвори сета при третата си опция за 6-3 след 44 минути.

Снимка 385130
Източник:

Противно на наклонността Возняцки имаше цялостно предимство в третия сет, който завоюва след два пробива с 6-2.

Каролине ще би трябвало да победи Елина Свитолина в четвъртък, с цел да се класира за съботните полуфинали.

Квитова ще се надява Свитолина да победи през днешния ден Каролина Плишкова и да се надява на триумф против сътрудничката си след два дни и преференциална въртележка.