Каролина Плишкова приключи участието си на тенис турнира в Пекин

...

Каролина Плишкова приключи участието си в Пекин

Каролина Плишкова завърши присъединяване си на тенис шампионата в Пекин с награден фонд 7 милиона $. Чехкинята не съумя да преодолее третия кръг, като претърпя проваляне от румънката Сорана Кърстя с 1:6, 5:7.
Плишкова направи пробив още при започване на срещата, само че по-късно загуби шест следващи гейма. Тя поведе с 5:2 във втората част, само че пропусна четири сетбола, а с нова серия от пет поредни гейма Кърстя стигна до крайната победа.

След загубата Каролина Плишкова пропусна шансове да оглави международната класация, което можеше да стане, в случай че беше спечелила купата в китайската столица.

В четвъртфиналите Кърстя ще се изправи против шампионката от " Ролан Гарос "   Елена Остапенко (Латвия), която отстрани представителката на домакините Пън Шуай, откакто поведе с 3:0 и китайката се отхвърли поради контузия.
Източник: bnr.bg