Каролин Возняцки си осигури място на полуфиналите на Заключителния турнир

...

Возняцки разби световната номер 1 и е на полуфинал в Сингапур

Каролин Возняцки си обезпечи място на полуфиналите на Заключителния шампионат на Женската тенис асоциация в Сингапур. Датчанката реализира втората си победа в Червената група, откакто през днешния ден разгроми международната номер 1 Симона Халеп с 6-0, 6-2 за единствено 63 минути игра.

Първият сет мина напълно под диктовката на шестата ракета в света, която не даде нито гейм на своята съперничка. Возняцки стартира мощно и втория сет, като съумя да пробие за 3-1, а след това да затвърди преднината на собствен сервис. До края на мача тя не изпусна водачеството в резултата и по този начин записа втората си победа в групата, с което и си подсигурява място на полуфиналите.

От своя страна Халеп, която на старта надделя Каролин Гарсия (Франция), ще би трябвало да търси наложителен триумф над Елина Свитолина в последния си мач, с цел да се надява на място в идната фаза. По-късно през днешния ден е и вторият дуел от Червената група сред Гарсия и Свитолина. /БГНЕС
Източник: bgnes.com