Карлос Алкарас се класира за полуфиналите на турнира в Барселона.

...

Карлос Алкарас e на полуфинал в Барселона

Карлос Алкарас се класира за полуфиналите на шампионата в Барселона. Защитаващият купата си испанец се наложи след 7-6(5), 6-4 над Алехандро Давидович Фокина.

В първата част двамата сънародници размениха по два пробива. После Фокина поведе с 3:1 в тайбрека, само че поставеният под номер 1 реализира поврат за 7:5.

Фокина поведе с 3-1 във втория сет, само че незабавно по-късно загуби подаването си. Карлос Алкарас завоюва четири от идващите пет гейма и завърши дуела при втората си опция. Мачът продължи 132 минути.

На полуфиналите той ще се изправи против 12-ия в схемата Даниел Еванс. Британецът надигра аржентинеца Франсиско Черундоло след 2-6, 7-5, 6-3.

също продължава напред. Поставеният под номер 2 отстрани Алекс де Минор след 6-4, 6-2 за 82 минути. Циципас реализира три пробива в мача и записа девет триумфа в девет срещи против Де Минор.

На полуфиналите гръцкият тенисист ще играе против италианеца Лоренцо Музети. Той доближи до предпоследната фаза без да играе против своя съотечественик Яник Синер. Синер се отхвърли преди началото на дуела. „ Не се усещам добре през последните няколко дни. Неразположението ми стана още по-остро и не бях кадърен да играя. Имам потребност от време да се възстановя изцяло “, изясни Синер.
Източник: flashnews.bg