Карлос Алкарас победи Яник Синер с 6:3, 6:7 (7:9), 6:7

...

19-годишният Алкарас на полуфинал на US Open след рекорд

Карлос Алкарас победи Яник Синер с 6:3, 6:7 (7:9), 6:7 (0:7), 7:5, 6:3 в 1/4-финал на US Open и прекъсна серията си от две следващи загуби от италианеца през тази година.

На полуфиналите Алкарас ще срещне американеца Франсис Тиафо, отстранил Рафаел Надал преди дни и наложил се нощес нас Андрей Рубльов от Русия с 3:0 сета.

Двубоят Алкарас - Синер счупи досегашния връх за най-късно завършил мач на US Open - 2:26 часа локално време и краят пристигна в 2:50 часа. Испанецът към този момент е най-младият полуфиналист на Откритото състезание на Съединени американски щати.

Първият сет стартира с пробив на Алкарас, само че Синер изравни резултата, спечелвайки гейма при сервис на испанеца за 2:2. Италианецът обаче се пропука на два пъти след 3:3 и разреши на Алкарас да поведе в сетовете след 6:3 в първия.

Втората част стартира с замяна на сервис геймове, само че Синер проби противника в третия гейм за 2:1. Алкарас се измъкна от загуба и върна пробива за 5:5. При 6:5 в интерес на Синер италианецът пропусна четири сет пойнта и се стигна до тайбрек. Там играта бе извънредно оспорвана, като италианецът взе превес в края за 9:7 и 1-1 в сетовете.

Третият сет също предложи равностойна игра и след замяна на по два пробива още веднъж се стигна до тайбрек. В него Синер бе извънредно безапелационен и след 7:0 поведе в резултата с 2-1 сета.

Четвъртата част бе извънредно прочувствена. Синер дръпна с 1:0 след първия гейм, последва замяна на пробиви, а при 5:4 в своя изгода италианецът поведе с 40:30, само че позволи пробив. Алкарас се възползва от момента и изравни сетовете с пробив за 7:5.

Решителният пети сет стартира равностойно и до 2:2 нямаше благоприятни условия за пробив. Синер взе задатък за 3:2, след което поведе с 40:15 в идващия гейм, само че Алкарас съумя да избегне затвърждаването на пробива за 3:3. Испанецът поведе с 4:3 след собствен сервис гейм. Испанецът стигна до пробив за 5:3, след което затвори сета и мача за 6:3 след 5 часа и 18 минути на корта.
Източник: lupa.bg