Карлос Алкарас победи Душан Лайович с 6:4, 6:2 в 1/4-финален

...

Карлос Алкарас победи втори сърбин в Буенос Айрес

Карлос Алкарас победи Душан Лайович с 6:4, 6:2 в 1/4-финален мач на Откритото състезание по тенис на Аржентина в Буенос Айрес с награден фонд 626 595 $.

Двамата тенисисти си размениха по два пробива и равенството се задържа до резултат 4:4 гейма в първата част. Вторият в международната класация обаче наложи волята си и реализира нов пробив, с цел да поведе в сетовете.

Втората част още веднъж зазпочна с преднина от 3:0 гейма за испанеца. Също както и в първия сет, тинейджърът затвори сета с пробив, с цел да се поздрави с триумфа. Срещата продължи 1 час и 34 минути.

SemifinALCARAZ sweeps past Lajovic and surges into the semis in Buenos Aires!
— Tennis TV (@TennisTV)

Карлос Алкарас е водач в схемата на шампионата. Той стартира конкуренцията с триумф над различен сърбин -. Това е първи шампионат за него през годината, след което се възвърне от мускулни контузии на корема и на бедрото.

На полуфинал спечелилият от Откритото състезание на Съединени американски щати ще се изправи против сънародника си Бернабе Сапата Мирайес, който се наложи над представителя на домакините Франсиско Серундоло.