Карлос Алкарас победи Джулио Цепиери с 7:5, 4:6, 6:3 в

...

Финалът в Умаг изкачва Алкарас до №4 в световната ранглиста

Карлос Алкарас победи Джулио Цепиери с 7:5, 4:6, 6:3 в полуфинал от АТР 250 шампионата в Умаг, Хърватия. Победата му обезпечи нанагорнище в международната класация при мъжете до 4-ата позиция.

В първия сет двамата тенисисти си размениха по един пробив за 4:4 гейма. Испанецът отрази три сетбола, преди да пробие съперника си наново и да завоюва частта.

Равенството във втория сет още веднъж се резервира до резултат 4:4, след което италианецът изравни резултата с пробив.

Карлос Алкарас завоюва първите три гейма в третата заключителна част, преди противникът му да изравни. Тинейджърът записа серия от нови три следващи гейма, която му обезпечи успеха след 2 часа и 52 минути игра.

The moment reached a tour-leading 6th final of 2022!
— Tennis TV (@TennisTV)

Испанецът се класира за шести край от началото на годината. Той пази купата си от шампионата.

В другия полуфинал Яник Синер надигра Франко Агаменоне с 6:1, 6:3 за 1 час и 24 минути игра. Финалът ще опълчи най-високопоставените тенисисти в схемата на шампионата един против различен.