Карл-Антъни Таунс вкара 24 точки, а всички от стартовата петица

...

Триумф: Минесота удържа Хюстън до 29 точки за полувреме

Карл-Антъни Таунс вкара 24 точки, а всички от стартовата петица на Минесота приключиха с двуцифрени точкови индикатори при успеха със 103:91 против Хюстън. Тимбърулвс изковаха впечатляващия си успех през второто полувреме, в което удържаха другояче извънредно резултатния отбор на Рокетс до едвам 29 точки - 20 през третата част и повече от два пъти по-малко през четвъртата.

Младата звезда на “вълците” оформи своя “дабъл-дабъл” с 11 битки, които добави към вкараните от него 24 точки, Андрю Уигинс му пратнираше добре с 16 точки, а Таж Гибсън (15), Джеф Тийг (14) и Робърт Ковингтън (13) допълниха топреализаторите измежду титулярите на Том Тибодо. Дарио Шарич се включи дейно като запаса и вкара 12 точки за 28 минути.

Джеймс Хардън наниза 29 за Рокетс, а Клинт Капела вкара 24, само че за сметка на това Крис Пол не бе на нормалното си равнище и за 36 минути осъществя едвам 5 точки, даде 7 асистенции, само че също по този начин направи и 5 неточности.

Във втората половина на дуела домакините от Минеаполис не просто заличиха 14 точки закъснение, с което влязоха след почивката, а напълно обърнаха срещата в мечтаната от тях посока и справедливо завоюваха дванадесетия си триумф за сезона.