"Кариана" (Ерден) загуби с 1:3 от ЦСКА 1948 в контролна

...

Кариана отстъпи с 1:3 на ЦСКА 1948 в Симитли

"Кариана " (Ерден) загуби с 1:3 от ЦСКА 1948 в контролна среща играна на стадиона в Симитли. Миналата събота воденият от треньора Атанас Джамбазки отбор бе надигран с 2:4 и от другия дилетант във Втора лига "Арда " (Кърджали). Тези два тима ще гостуват в Ерден в първия и третия кръг на шампионата,което започва на 28 юли.
Столичният отбор вкара два бързи гола в самото начало на мача. Най-напред Андон Гущеров се възползва от неприятно изчистена топка и отри резултата още в 5-та мин. Осем минути по-късно след центриране от дясно Томислав Павлов спря с гърди на Николай Цветков и Демона с удар от въздуха не остави никакъв късмет на вратаря Стамен Бояджиев. След това играта се придвижи най-вече в централната част на терена, без рискови обстановки пред двете порти. В 42-та мин. карианци добиха правото да изпълнят първия си корнер в мача, Деян Иванов отклони топката с глава към далечната греда, където Николай Дичев бе оставен непокрит и я изпрати в мрежата.
След почивката тимът на "Кариана " заигра по-активно, само че в 67-та мин. получи трети гол. Тогава след бърза контраофанзива Андон Гущеров проби от дясно и постави топката на главата на резервата Николай Гюзелев, който я изпрати под напречната греда. В 85-та мин. вратарят Павел Станев избави шут от близо на Петко Петков. Ангел Русев пък изпусна да се разпише за караианци.

ЦСКА 1948: Диян Вълков, Кристиян Михайлов, Петър Генчев, Евгени Зюмбулев-кап., Богомил Дяков, Деян Димов, Андон Гущеров, Николай Цветков, Светослав Диков, Томислав Павлов, Виктор Василев (Ангел Дойчинов, Веселин Васев, Николай Минков, Аспарух Смилков, Петър Генчев, Калоян Стефанов, Петко Петков, Димитър Борисов, Николай Гюзелев).
"Кариана ": Стамен Бояджиев, Стоян Предев, Николай Дичев, Стенислав Георгиев, Ангел Бастунов, Иван Тодоров, Деян Иванов, Николай Николов, Евгени Игнатов, Цветомир Тодоров, Георги Цеков(Павел Станев, Георги Георгиев, Ангел Цолов, Ангел Русев, Мартин Теушанов, Християн Илиев, Ивелин Илиев, Людмил Иванов, Леонел Матадос).
Голмайстори: 1:0 Андон Гущеров (5), 2:0 Николай Цветков (13), 2:1 Николай Дичев (42), 3:1 Николай Гюзелев (67).
Източник: bulnews.bg