Кардиф победи Фулъм с 4:2 в двубоя на два от

...

Голово шоу в сблъсък на новаци

Кардиф победи Фулъм с 4:2 в дуела на два от новаците във Висшата лига. Тимът от Уелс записа първа победа от началото на сезона и напусна дъното на класирането.

Лондончани поведоха рано след страховит удар от далечна отдалеченост на Андре Шюрле, макар че противникът им имаше самодейността. Кардиф обърна след попадения на Джош Мърфи и Боби Рийд до 20-ата минута. Райън Сесеньон съумя да изравни преди почивката, само че домакините дадоха отговор през второто полувреме.

Калъм Патерсън изведе Кардиф напред в резултата. Гостите търсеха изравняването и оставиха пространства, от коите противникът им се възползва и три минути преди края Кадим Харис успокои домакинските почитатели с четвърти гол във вратата на Фулъм.

Така след огромната селекция и огромните упоритости, лондончани се озоваха в зоната на изпадащите след деветия кръг.

КАРДИФ - ФУЛЪМ 4:2 0:1 - Шюрле (11) 1:1 - Мърфи (15) 2:1 - Рийд (20) 2:2 - Сесеньон (34) 3:2 - Патерсън (65) 4:2 - Харис (87)
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА СТАТИСТИКА КЛАСИРАНЕ
ПРОГРАМАТА НА КАРДИФ ПРОГРАМАТА НА ФУЛЪМ Премиър лийг 9 кръг, събота 20 октомври  Кардиф Сити 4:2краен резулат  Фулъм