Капитанът на Вашингтон Кепитълс Александър Овечкин реализира хеттрик за победата

...

Пореден хеттрик изстреля Овечкин пред Лемьо и осигури радост на Вашингтон

Капитанът на Вашингтон Кепитълс Александър Овечкин осъществя хеттрик за успеха с 6:4 над Ню Йорк Айлендърс, който задмина Марио Лемьо и се изравни със Стийв Айзерман на деветото място по маркирани голове във безконечната ранглиста на Националната хокейна лига.

Alex Ovechkin's hat trick leads the Capitals over the Islanders, 6-4.

He now has 692 career goals, passing Mario Lemieux for 10th and tying Steve Yzerman for 9th on the NHL all-time goals list.

It's also his second straight game with a hat trick. pic.twitter.com/UOTjL6oiq1
— ESPN Stats & Info (@ESPNStatsInfo) January 18, 2020
Руският нападател записа хеттрик във втори следващ мач, а столичани обърнаха мача с пет безответни гола в последната третина, преди която губеха с 1:4. Овечкин даде начало на головото шоу в Ню Йорк с гол в 11-ата минута на мача. Попадението бе под номер 690 за него и по този начин той изравни Лемьо. Още до края на частта обаче " островитяните " обърнаха посредством Брок Нелсън и Кейси Сизикас, а във втората третина домакините стигнаха и до нови две попадения, които бяха дело на Джордан Еберле и Девон Тейвс.

THE ROAD TO GRETZKY CONTINUES!

Alex Ovechkin now has sole possession of 10th for the most goals scored in NHL history. pic.twitter.com/blhpENcFq4
— NHL on NBC (@NHLonNBCSports) January 18, 2020
Карл Хагелин върна очакванията за поврат на Вашингтон при започване на последния интервал, намалявайки за 2:4, а с акробатично осъществяване Овечкин осъществя за 3:4 15 минути преди финалната сирена. В заключителните 5 минути Вашингтон стигна до нови три гола посредством Том Уилсън, Якуб Врана и още веднъж Овечкин, който този път бе прецизен на празна врата. С 692-рия си гол руснакът изравни Айдезерман.