Капитанът на Реал Мадрид Серхио Рамос не игра срещу Шахтьор

...

Цифрите не лъжат: Реал Мадрид е безпомощен без Рамос

Капитанът на Реал Мадрид Серхио Рамос не игра против Шахтьор (Донецк) в снощния мач от Шампионската лига и " белите " изгубиха с 2:3. Испанският национал получи удар в коляното при провалянето от Кадис (0:1) преди няколко дни и Зинедин Зидан избра да го запази за дербито против Барселона през уикенда. Рафаел Варан и Едер Милитао позволиха доста неточности в центъра на отбраната и това беше една от аргументите за неуспеха против Шахтьор.

А статистиката е безапелационна: Реал е изгубил 7 от последните си 8 мача в Шампионската лига, в които Рамос не е взел участие. Това споделя задоволително за зависимостта на отбора от 34-годишния защитник.

3 - Real Madrid have conceded three first half goals in a Champions League match for the first time since September 2005 vs Lyon, while this is the first time it has happened at home in the competition since February 2000 vs Bayern Munich. Shocker.
— OptaJoe (@OptaJoe) Любопитен е и различен факт: преди нощес Реал не беше допускал три следващи загуби в шампионата на първенците от 1986 година. Сега тимът на Зидан повтори тази неприятна серия. Тя стартира с двете провали от Манчестър Сити на 1/8-финалите през предишния сезон и продължи с провалянето от Шахтьор.

Мадридчани в никакъв случай не бяха губили откриващ мач в акцията си в Шампионската лига и позволиха три гола до почивката за първи път от дуела против Лион през 2005 година. А последният отбор, който вкара на Реал 3 гола през първото полувреме като посетител, е Байерн (Мюнхен) през 2000 година. Шампионска Лига 1 кръг, сряда 21 октомври  Реал Мадрид 2:3краен резулат  Шахтьор Донецк