Капитанът на националния отбор Ивелин Попов даде своята оценка за

...

Попето: Можем да бием всеки и да паднем от всеки

Капитанът на националния тим Ивелин Попов даде своята оценка за представянето на “Лъвовете” в контролата с Казахстан (2:1). Той разяснява, че нашият тим може да победи всеки и да загуби от всеки. Според него е радващо, че националите съумяха да измъкнат успеха в края, само че е притеснително, че още веднъж се видя разпределяне в играта през второто полувреме и би трябвало да се работи над този проблем.

“През първото надиграхме противника, само че през второто малко отстъпихме. Допуснахме и гол. Радващо е, че най-после успяхме да спечелим. Всеки мач си е самостоятелен. Срещу Босна първоначално пропуснахме четири положения в първите 20 минути. Мисля, че в този мач нямахме чиста опция, което се случва. Радвам се, че победихме след две статични положения. Разбира се, че усещаме, че има разпределяне през второто полувреме. Не ни се желае да е по този начин. И в мача с Босна играхме мощно през първата част и по-късно излязохме леко по-лежерно през втората и незабавно се сътвориха обстановки пред нашата врата. Трябва да почистим това. Ние сме един междинен европейски тим, който може да победи всеки, само че може и да допусне издънки, когато минимум чакаме. Според мен най-важното е всеки да откри тим, където да играе постоянно, с цел да има самочувствие, когато пристигна в националния тим. Аз се усещам добре, физически. Здрав съм. Когато играеш постоянно е обикновено да се чувстваш по-добре, по-спокоен, по-щастлив. Лагерът мина съвършено. Имахме много положителни условия за работа, тренирахме обикновено. След мача с Босна имаше отмалялост, само че това е обикновено. Предстоеше ни тежко пътешестване, само че нямаше недоволни, Всички се раздадоха. В игра влязоха и хора, които ни замениха по най-хубавия метод. Нещата са добре”, съобщи Попов.
Източник: fakti.bg