Капитанът на националния ни волейболен отбор Виктор Йосифов и неговият

...

Виктор Йосифов и Монца взеха само гейм на Тренто

Капитанът на националния ни волейболен тим Виктор Йосифов и неговият Веро Волей (Монца) завършиха със загуба постоянния сезона в Суперлигата на Италия. Волейболистите на Монца взеха единствено гейм и отстъпиха като посетители на гранда Итас (Тренто) с 1:3 (17:25, 25:23, 20:25, 18:25) в изтеглен мач от последния 26-и кръг на постоянния сезон, игран късно нощес пред близо 3000 фенове в зала " БиЕлЕм Груп Арена ".

Така Йосифов и компания приключиха на 8-о място в крайното класиране с 39 точки след 13 победи и 13 загуби. Трентинци пък останаха втори с 66 точки след 22 победи и 4 загуби, с колкото приключиха и първенците от Перуджа, които станаха спечелили в постоянния сезон с 67 точки. Именно против " алените дяволи " ще играе Монца в 1/4-финалните плейофи, до момента в който Тренто ще спори със 7-ия Падуа. В 1/4-финалите ще се играе до 2 победи от 3 срещи. Първите мачове от сериите са в неделя (31 март) от 19,00 часа българско време.

Виктор Йосифов игра до третия гейм за своя отбор и се регистрира с 6 точки (4 блока и 40% успеваемост в атака) . Най-резултатен за Монца стана влезлият като запаса австрийски национал Паул Бухегер с 19 точки (3 блока, 1 ас и 65% успеваемост в атака).

За домакините от Тренто над всички беше Лука Ветори с 27 точки (2 блока, 2 аса и 64% успеваемост в атака) за успеха и закономерно бе избран за най-полезен състезател (MVP) на мача.

ИТАС (ТРЕНТО) - ВЕРО ВОЛЕЙ (МОНЦА) 3:1 (25:17, 23:25, 25:20, 25:18)
ТРЕНТО: Симоне Джианели 7, Лука Ветори 27, Аарън Ръсел 15, Урош Ковачевич 10, Давиде Канделаро 5, Лоренцо Кодарин 8 - Женя Гребенников-либеро (Маартен Ван Гардерен, Габриеле Нели, Оресте Кавуто)
Старши треньор: АНДЖЕЛО ЛОРЕНЦЕТИ
МОНЦА: Сантиаго Ордуна 1, Амир Гафур 1, Доновън Джаворонок 12, Олег Плотнитский 9, ВИКТОР ЙОСИФОВ 6 , Томас Берета 4 - Марко Рицо-либеро (Паул Бухегер 15, Андреа Галиани 1, Мартинс Арасомуан, Якопо Боти 7, Симоне Бути 2, Томаш Калигаро,)
Старши треньор: ФАБИО СОЛИ.