Капитанът на Ботев (Пловдив) Лъчезар Балтанов вдъхнови обрат на тима

...

Носителят на Купата "Ботев" се класира за осминафиналите след обрат в Горна Оряховица

Капитанът на " Ботев " (Пловдив) Лъчезар Балтанов въодушеви поврат на отбора си против " Локомотив " (Горна Оряховица) в последния конфликт от 1/16-финалите за Купата на България. Носителят на трофея надигра с 3:1 втородивизионния си противник, макар че губеше с 0:1 до 56-ата минута. Само три дни преди дербито на Пловдив жълто-черните реализираха триумф.

" Локомотив " стартира доста нападателно и поведе още във втората минута посредством опитния Деян Христов. Антоний Балъков стреля от отдалеченост, топката рикошира в гредата, а Христов я прати в опразнената врата.

До края на първата част " Локомотив " продължи да играе по-добре, до момента в който " Ботев " срещаше съществени проблеми в огранизацията на играта.

През второто полувреме Балтанов излезе на напред във времето, като единствено в границите на три минути, сред 57-ата и 60-ата, означи две попадения. Капитанът на плодивчани се възползва от неточност на отбраната на домакините и стреля, а след рикошет в крайници на Ивайло Тодоров, топката трансферира вратаря Крушарски.

Час след началото на мача Йордан Минев центрира, а Балтанов с глава изведе пловдивчани напред.

Още 11 минути по-късно още веднъж капитанът на " Ботев " беше с основата на третото попадение. Той подаде към Алваро Юлиано, а бразилецът с прекрасен шут вкара за 3:1.

" Преди почивката ни лиспваше динамичност, не играхме добре и беше разумно да нямаме положения. В паузата трябваше малко да се увеличи тонът и мисля, че темпото се подвигна, заиграхме по-добре. Трябваше да спечелим този мач и в същото време да успеем да запазим някои футболисти преди дербито с " Локомотив ", сподели треньорът на " Ботев " Николай Киров.

Динамо Мартинович означи един от головете за
© LAP.bg

Динамо Мартинович означи един от головете за " Локомотив " (Пловдив).

В различен мач по-рано денем " Локомотив " завоюва пловдивското дерби с " Марица " с 3:1. Черно-белите бяха алегорични посетители на личния си стадион в парк " Лаута ", а дуелът мина при доста дребен зрителски интерес. Първото полувреме приключи без гол, макар че и двата тима пропуснаха положителни благоприятни условия.

Веднага след подновяването на играта Димитър Велковски откри Дино Мартинович, който изведе " Локомотив " напред. В 59-ата минута Симеон Райков от директен свободен удар направи резултата 2:0. Футболистите на " Марица " се върнаха в мача единствено четири минути по-късно, когато Венцислав Гюзелев бе изтърван и с прекрасен удар се разписа. В 66-ата минута Димо Бакалов реши разногласието в този мач, откакто се възползва от извеждащ пас на Пауло Серджо.