Канадецът Денис Шаповалов се класира за втория кръг на Откритото

...

Шаповалов изхвърли Синер от Australian Open 2021

Канадецът Денис Шаповалов се класира за втория кръг на Откритото състезание на Австралия, откакто победи с 3:6, 6:3, 6:2, 4:6, 6:4 италианеца Яник Зинер в най-интересния мач от мъжката стратегия на първия ден. Мачът продължи 3 часа и 55 минути.

На "Маргарет Корт " 21-годишният Шаповалов, подложен под номер 11 в схемата, стартира неприятно мача и позволи пробив още в първия си сервис гейм, което разреши на Зинер вземе откриващия сет с 6:3.

Във втората част на мача Шаповалов стабилизира играта си и след пробив в осмия гейм изравни.

Третият сет стартира равностойно до 2:2 гейма, след което 19-годишният Зинер изпадна в дупка и загуби седем от идващите осем гейма. По този метод Шаповалов поведе със сет и 3:1 в четвъртия и изглеждаше доста покрай успеха. Това обаче надалеч не бе всичко в мача и функциите бързо се размениха, като Зинер взе пет поредни гейма, с цел да прати мача в съдбоносен пети сет.

Още в първия му гейм Шаповалов направи пробив и въпреки да срещна известни усложнения, до края не разреши на Зинер да изравни още веднъж.

За италианеца, който през есента на предходната година завоюва купата от "София Оупън ", това бе първа загуба след 10 следващи победи в мачове от шампионати на АТП. Той обаче бе очевидно изтощен в края, защото игра пети мач в границите на последните четири дни. Зинер записа едвам четири аса в мача против 12 за Шаповалов и осъществя единствено три от общо 20 благоприятни условия за пробив. Доста по-клиничен в това отношение бе канадецът, който направи 5 брейка от 10 благоприятни условия.

Във втория кръг на Откритото състезание на Австралия Шаповалов ще играе с локалния представител Бърнард Томич.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `