Канада победи Япония с 2:1 в контролна среща между два

...

Канада срази Япония с гол дълбоко в добавеното време

Канада победи Япония с 2:1 в контролна среща сред два от финалистите на Мондиала, играна в Дубай. Това беше последна среща за тимовете преди старта на Световното състезание в Катар.

Японците откриха резултата още в деветата минута с попадение на Юки Сома, който се разписа за 1:0 след подаване от Гаку Шибазаки.

В 21-вата минута Стивън Витория осъществя за 1:1.

Мики Ямане удари греда за Япония в 90-ата минута, а победният гол за Канада бе дело на Лукас Кавалини от дузпа в петата минута на добавеното време.

На вратата на канадците беше някогашният пазач на Лудогорец Милан Борян. Звездата на “кленовите листа ” Алфонсо Дейвис пък не взе присъединяване в срещата, тъй като не е в оптимална форма.

Тимът на Япония е в група Е на шампионата и ще стартира присъединяване си с дуел против Германия на 23 ноември, до момента в който същия ден Канада ще играе против Белгия в група F.