Канада е само на победа от това да спечели за

...

Канада и САЩ ще спорят за олимпийската титла в женския хокей

Канада е единствено на победа от това да завоюва за пети следващ път олимпийската купа в хокея на лед при дамите, откакто в полуфинален мач в Ганнън " кленовите листа " надиграха Олимпийските спортисти от Русия с 5:0.

Така в разногласието за купата канадките ще срещнат Съединени американски щати - единственият различен тим, печелил олимпийско злато в тази дисциплинираност. По-рано през днешния ден американките победиха с 5:0 Финландия.

Финалният дуел ще се организира на 22 февруари (четвъртък) от 6:10 часа сутринта българско време.

Срещата сред Канада и ОСР стартира чудесно за северноамериканския тим, който поведе след единствено 110 секунди игра посредством Дженифър Уейкфийлд.

Ранният гол очевидно обърка съветските хокеистики и те мъчно създаваха нещо забавно пред вратата на Канада, само че пък играта им в защита бе постоянна и макар сериозния си напън, Канада мъчно стигаше до чисти полжения за гол. Все отново по-добрата игра на " кленовите листа " бе увенчана с триумф в четвъртата минута на втората третина, когато Мари-Филип Пулен се разписа за повторно в съветската врата.

В рамките на единствено 30 секунди при започване на третата третина Канада усили резултата до 4:0, като се резписаха още веднъж Уейкфийлд и Емили Кларк.

Пет минути и 52 секунди преди края на постоянното време Ребека Джонстън също записа името си измежду голмайсторите, с което бе завършен и крайният резултат.

Полуфинални срещи от шампионата по хокей на лед за дами на Зимните олимпийски игри в Пьончан:

Съединени американски щати - Финландия 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Канада - Олимпийски спортисти от Русия 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)