Канада е последният отбор, който се класира за четвъртфиналите на

...

Канада разби Китай и се класира за 1/4-финалите по хокей в Пекин

Канада е последният тим, който се класира за четвъртфиналите на олимпийския шампионат по хокей на лед за мъже.

В Пекин "кленовите листа " разгромиха със 7:2 (2:1, 3:1, 2:0) домакина Китай, който отпада. Въпреки това китайците демонстрираха много добра игра, изключително в първия интервал на мача. Те имаха опция да поведат още в четвъртата минута, само че Спенсър Фу пропусна углавен удар.

Канада отговори с два бързи гола на Джордан Уийл, който осъществя и двете си попадения при числено преимущество. Кори Кейн обаче върна една шайба за Китай преди края на третината.

"Кленовите листа " взеха решение всичко в срещата с три следващи гола до 12-ата минута на втората третина. Адам Тамбелини бе прецизен на два пъти, а още един път вкара и Ерик О'Дел, с цел да стане резултатът 5:1.

Кори Кейн върна още един гол за Китай преди втората отмора, само че в третата част Ерик Стол и Джак МакБейн оформиха крайното 7:2.

На четвъртфиналите Канада ще играе с тима на Швеция. Другите четвъртфинални двойки са Съединени американски щати - Словакия, Финландия - Швейцария и Руски олимпийски комитет - Дания.