Камерун остава най-впечатляващият отбор в Купата на африканските нации досега,

...

Домакините от Камерун със сериозна заявка в КАН

Камерун остава най-впечатляващият тим в Купата на африканските народи до момента, откакто домакините записаха втора победа в континенталното състезание, този път с безапелационното 4:1 над Етиопия.

Етиопските новобранци поведоха изненадващо в 4-aта минута посредством Дава Хотеса, само че камерунците се върнаха и незабавно изравниха, единствено четири минути по-късно нападателят на Лион Карл Токо Екамби изравни за 1:1. През второто полувреме Камерун господства - Винсен Абубукар приключи обрата в 53-ата и 55-ата минута, преди Токо Екамби да вкара втория си гол в 67-ата минута.
 Комичен замбийски арбитър открадна шоуто на Тунис - Мали, свири завършек на мача по-рано от плануваното

В последна сметка оказа помощ за успеха на малийците

Сега Камерун има 6 точки и обезпечено място в идната фаза на АФКОН в група А, където са още Буркина Фасо и Кабо Верде.