Каляри постигна първа победа в Серия А през този сезон,

...

Капитанът на Каляри поведе отбора си към първа победа

Каляри реализира първа победа в Серия " А " през този сезон, откакто надви с 3:1 над Парма на " Енио Тардини ". Големият воин в редиците на някогашните съотборници на Кирил Десподов бе капитанът Лука Чепители (23', 39'), който вкара два гола през първата част. След почивката Антонио Барила (58') понижи, само че Джовани Симеоне (77') постави точка на разногласието.

Парма стартира добре. В 18-ата минута Бруно Алвеш извърши директен свободен удар, след който топката срещна гредата. Пет минути по-късно Каляри излезе напред в резултата. Нахитан Нандес проби отдясно, преодоля двама бранители, след което върна обратно към Лука Чепители, който от към 12 метра прати топката в ъгъла - 0:1. В 39-ата минута Чепители още веднъж бе в прегръдките на своите съотборници, откакто засече с глава центриране на Чигарини от свободен удар.

През второто полувреме Парма натисна. В 57-ата минута Гастон Бругман направи добра солова акция отдясно и стреля в близкия ъгъл, само че Олсен се намеси ослепително и избави с крайник. Минута по-късно Антонио Барила понижи. Матео Дармиан, който дебютира през днешния ден за Парма, имаше огромна заслуга за това попадение, откакто проби по десния фланг и върна добре топката към италианския халф, който засече - 1:2.

В 77-ата минута Каляри възвърне задатъка си от два гола след класическа контра. Симеоне самичък лиши напредна и стреля от границата на наказателното поле - 1:3.

До края основно настоящо лице бе ВАР. Голове на Бруно Алвеш и Жоао Педро бяха анулирани, а дузпа в интерес на Парма, която първо бе отсъдена поради игра с ръка на Клаван, след това бе анулирана.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК! МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! Серия А 3 кръг, неделя 15 септември  Парма 1:390 минута  Каляри