Калоян Кръстев се разписа в самия край с глава, с

...

"Славия" започна сезона с късен обрат, завърнал се от Италия е големият герой

Калоян Кръстев се разписа в самия край с глава, с което донесе цялостен поврат в резултата и победа на " Славия " с 3:2 против " Витоша " Бистрица в мач от първия кръг на родния футболен шампионат. " Белите " изравняваха на два пъти в резултата, а завърналият се от Италия Кръстев вкара победния гол в 88'.

" Витоша " поведе в 11' с гол на Георги Амзин, който стреля отвън наказателното поле и топката влетя в десния ъгъл на защитаваната от Антониос Стергиакис врата. Само две минути по-късно обаче Дарко Тасевски пусна извеждащ пас към Янис Карабельов, който приключи офанзивата с удар ниско в близкия ъгъл на Кристиян Кацарев и " Славия " изравни за 1:1.

" Белите " пропуснаха чисто състояние посредством Радослав Кирилов още в офанзивата си след гола, а гостите поведоха още веднъж в 23' - Мартин Станкев центрира към Емил Гъргоров и той се разписа със мощен шут от към седем метра.

Равенството се задържа до края на полувремето, а " Славия " изравни след тъкмо час игра. Това се случи след груба неточност на вратаря Кацарев, който не съумя да улови висока топка в наказателното си поле, а вместо това я смъкна на пътя на Тасевски. Македонският халф протегна крайник и я вкара в мрежата на гостите за 2:2, записвайки гол и асистенция в мача.

" Витоша " удари греда 15 минути преди края след мощен шут на Теофилос Курупис, а Карабельов пропусна за " Славия " малко по-късно. " Белите " въпреки всичко стигнаха до надвит гол в 88', когато Милен Гамаков центрира за Кръстев отляво и той стреля с глава в далечния ъгъл за крайното 3:2.

С тази победа " Славия " се изравни на върха в класирането с " Берое " и " Лудогорец ".

" Славия ": 32. Стергиакис, 83. Попадийн, 15. Виячки, 38. Гамаков, 19. Велковски, 5. Дюлгеров, 14. Тасевски, 10. Карабельов, 35. Йомов, 23. Узунов, 11. Кирилов

" Витоша ": 33. Кацарев, 4. Узунов, 5. Бонев, 6. Гьонов, 10. Амзин, 14. Садула, 18. Курупис, 24. Купенов, 23. Гъргоров, 80. Котев, 88. Станкев
Източник: btvnovinite.bg