Жребият за полуфиналите в турнира Sesame Купа на България противопостави

...

Столично дерби и Черно море - Лудогорец в полуфиналите за Sesame Купа на България

Жребият за полуфиналите в шампионата Sesame Купа на България опълчи столичните Локомотив София и ЦСКА 1948. В другата среща Черно море се изправя против първенеца Лудогорец.

Първите срещи са планувани за 25/27 април, до момента в който реваншите са 14 дни по-късно - 9/11 май. Точните дати ще бъдат оповестени на по-късен стадий.

Според правилника домакини в първите срещи са първите изтеглени тимове (в този случай това са Локомотив София и Черно море).

ЦСКА 1948 и първенецът Лудогорец ще са домакини в реваншите малко преди средата на май.

Двойките за полуфиналите в Sesame Купа на България:
Локомотив София - ЦСКА 1948
Черно море - Лудогорец

„ Поздравления за четирите тима на този стадий от шампионата. Всички четири клуба са със своите представители при нас на жребия. Благодарим им. Жребият ще включва тези 4 тима. Регламентът е явен и неизменен – елиминациите са в два мача. Първият изтеглен тим е хазаин в първата среща, а първия полуфиналист е алегоричен хазаин във финала. Датите също са оповестени. Отборите на полуфиналите ще имат съществени натоварвания и задължения “, съобщи президентът на ПФЛ Атанас Караиванов преди жребия.

Столичните „ железничари “ доближиха тази фаза за първи път от 2014 година. „ Червено-черните “ отстраниха с трагичен късен гол Славия, надделявайки с 2:1.

Шампионът Лудогорец направи поврат в четвъртфиналната си среща със Спартак Варна и завоюва със същия резултат, с който Локо Сф победи Славия.

Черно море сервира сензацията във към този момент миналия стадий от конкуренцията, елиминирайки ЦСКА. „ Моряците “ удариха „ алените “ на „ Българска войска “ (отново резултат 2:1).

Последният полуфиналист също бе излъчен трагично – ЦСКА 1948 победи в Кърджали Арда с гол от дузпа в 117-ата минута. В постоянното време дуелът приключи при нулево тъждество.