Жо-Вилфлид Цонга се класира за полуфиналите на турнира по тенис

...

Цонга срещу Медведев на полуфиналите в Бризбън

Жо-Вилфлид Цонга се класира за полуфиналите на шампионата по тенис в Бризбън (Австралия) с награден фонд от 589 680 $. Французинът победи с 6:4, 7:6 (2) номер 7 в схемата Алекс де Минор.

Цонга реализира съдбоносен пробив в деветия гейм на първия сет и по-късно сервира, с цел да поведе в резултата. Във втората част играта беше равностойна и нямаше пробиви, а в тайбрека превъзходството на френския тенисист против представителя на домакините беше огромно и Цонга победи със 7:2.

На полуфиналите Жо-Вилфрид Цонга ще се изправи против четвъртия подложен Данийл Медведев от Русия, който победи с 6:7 (2), 6:3, 6:4 първенеца от 2016 година Милош Раонич след 131 минути.

При 4:4 в третия сет Медведев завоюва подаването на канадеца, възползвайки се от следващи непредизвикани неточности.

В другия полуфинал в Бризбейн един против различен ще се изправят номер 2 в схемата Кей Нишикори (Япония) и Жереми Шарди (Франция).