Жирона“ записа първа победата като гост, след като се наложи

...

Жирона“ с първи успех като гост

„ Жирона “ записа първа успеха като посетител, откакто се наложи с 2:1 при гостуването на „ Ла Коруня “ в последния мач от 9-ия кръг на испанското футболно състезание.

Така „ Жирона “ изпревари своя противник във краткотрайното класиране като се изкачи на 15-ото място с 9 точки, до момента в който „ Ла Коруня “ остана 16-ти с 8 пункта.

Адай от дузпа даде задатък на гостите в 25-ата минута, само че до края на първата част два гола на домакините бяха анулирани поради засада.

Веднага след почивката Лукас Перес, който пристигна при домакините от „ Арсенал “ също се разписа от дузпа.

Изненадващата победа на „ Жирона “ с оглед представянето на терена донесе Порту в 71-ата минута.

„ Реал Сосиедад “ приключи 1:1 с „ Еспаньол “ на своя стадион в различен мач от кръга.

Гостите от Барселона поведоха още в 9-ата минута с гол на Лео Баптищао, който засече с глава центриране отдясно.

Равенството беше възобновено от Ияраменди в 69-ата минута, а в самия завършек на срещата той бе изпъден.
Източник: bnr.bg