Жестоко меле доведе до прекратяването на мач от бразилския Кампеонато

...

Меле и 10 червени картона на мач в Бразилия

Жестоко меле докара до прекратяването на мач от бразилския Кампеонато Баяно. Играчите на " Витория " и " Баия " получиха общо 10 червени и 8 картона, а дуелът завърши в 79-ата минута.

Домакините от " Витория " поведоха в 34-ата минута посредством Денилсон. Дотук всичко бе умерено.

Пет минути след началото на втората част гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Винисиус не сбърка от бялата точка, само че по-късно отпразнува попадението с неприлични жестове към ентусиастите на съперника. Вратарят Фернандо Мигел незабавно потърси разпра, а това даде началото на всеобщ пердах сред двата отбора.

Реферът изгони четирима от " Баия " и трима от " Витория ". Мелето обаче към този момент бе нажежило прекалено много пристрастеностите и в идващите 20 минути още един футболист на гостите и двама от домакините видяха аления цвят на картона.

Така в 79-ата минута срещата бе прекъсната след осмия изпъден редови състезател, както е по устав, а на " Баия " бе присъдена служебна победа с 3:0.

Очакват се санкции и санкции за двата клуба, както и за провинилите се футболисти. Дисциплинарната комисия към Бразилската футболна федерация ще изгледа и записи от конфликтите.