Жерар Пике спаси Барселона от загуба в каталунското дерби срещу

...

Пике спаси Барса в каталунското дерби

Жерар Пике избави Барселона от загуба в каталунското дерби против Еспаньол от 22-ия кръг на Ла Лига. Срещата приключи при 1:1. „ Лос перикитос “ поведоха посредством Жерар Морено в 66-ата минута, до момента в който Пике изравни в 83-ата, след асистенция на Лионел Меси.

Въпреки двете изгубени точки, Барса продължава да е безапелационен водач в класирането с 58 точки, на 12 пункта пред втория Атлетико Мадрид. „ Дюшекчиите “ обаче имат опцията да понижат изоставането си още довечера, когато са хазаин на третия Валенсия.

Еспаньол натрупа 25 пункта в актива си и по този начин заема 15-ата позиция.

Първото полувреме мина относително равностойно с леко предимство за Барселона. „ Блаугранас “ удариха греда в 23-ата минута, посредством новото попълнение Филипе Коутиньо. Бразилският плеймейкър от границата на наказателното поле насочи мощна тупалка, която разтресе напречната греда.

Малко по-късно, в 26-ата минута Батисато опита шанса си от отдалеченост, само че Марк Андре тер Стеген се оправи с опитност.

В края на първата част Луис Суарес извърши директен свободен удар от прелестна позиция. Уругваецът насочи доста точно изстрела си, който обаче мина на сантиметри над напречната греда.

След подновяването на играта, двата състава продължиха да са равностойни, а в 66-ата минута „ лос перикитос “ се възползваха от отлична опция, разкрила се пред тях и откриха резултата. Серхио Гарсия напредна отдясно, след което прати математически прецизен пас към Жерард Морено, който направи 1:0.

Паритетът бе възобновен в 82-ата минута. Играчите на Ернесто Валверде върнаха интригата след статично състояние. Лионел Меси си заложи топката, с цел да извърши фаул отляво, центрира в наказателното поле, а Жерар Пике засече за 1:1.

В заключителните минути на срещата напрежението на терена се повиши. Голмайсторът за домакините Морено влезе по-грубо в Пике, а това докара до сдърпване сред играчите на двата състава. Наложи се и намесата на основния арбитър, който трябваше да въдвори ред.

В идния 23-и кръг Еспаньол гостува на Селта Виго, а Барса ще направи аудиенция на Валенсия.